Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:15

Występ na Diecezjalnych Dożynkach w Rzeszowie

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
„Plon niesiemy, plon
W gospodarza dom .
Aby dobrze plonowało,                       
 Po sto korcy z kopy dało .
Plon niesiemy, plon
W gospodarza dom.”

26 sierpnia 2018 r. w Rzeszowie odbyły się dożynki diecezjalne. O godz. 11.00 na plac przed Katedrę Rzeszowską  przybyło  ponad sto delegacji z wieńcami. Centralnym punktem dożynek była uroczysta Msza święta polowa w Parku Papieskim, której przewodniczył biskup Edward Białogłowski. We wspólnej modlitwie uczestniczyli: biskup Kazimierz Górny, księża infułaci a także kapłani posługujący w parafiach. Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. Jerzy Uchman (diecezjalny duszpasterz rolników, kustosz sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia – Pani Rolniczego Trudu w Tarnowcu) przywitał przybyłych gości i rolników.

Wśród nich była delegacja z Nowego Żmigrodu z wójtem Grzegorzem Barą na czele oraz starostami dożynek i przedstawicielami naszej Gminy. W uroczystości uczestniczyła też młodzież naszej szkoły  oraz schola.

Przed uroczystą mszą świętą uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, który składał się z dwóch części . W pierwszej uczniowie w pięknych strojach ludowych zaprezentowali wiersze, piosenki i humorystyczne scenki nawiązujące do tradycji dożynek w naszym regionie. W drugiej części  młodzież przedstawiła zarys historii szkoły i działalności Patrona- Błogosławionego Władysława Findysza. Młodzi artyści wierszem i piosenką podziękowali rolnikom za tegoroczny chleb – dar Opatrzności Bożej a także wszelki trud włożony w codzienną pracę przy żniwach. Inscenizacja spotkała się z dużym uznaniem widzów.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie: Anna Zdebik, Sylwia Łącka, Justyna Wilk, Aleksandra Gryziec, Zuzanna Bazan, Jakub Idzik, Urszula Idzik, Karolina Banaś, Wiktoria Lipińska, Anna Mroczka, Miłosz Mastej, Bartosz Kudłaty, Igor Śmiałowski, Piotr Marciszewski, Dominik Książkiewicz oraz absolwenci: Klaudia Stoś i  Adam Zdebik. Scenariusz i aktorów przygotowała pani Iwona Turek, oprawę muzyczną opracowała pani Barbara Tomaszewska.

Uczestnicy

Czytany 157 razy