Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

piątek, 07 wrzesień 2018 14:45

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy…
Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00, Mszą Świętą w Sanktuarium Bł. Ks. Władysława Findysza. O godzinie 9.00, apel w hali sportowej rozpoczął pan Antoni Hućko. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewano hymny: państwowy i szkoły.
Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły  pani Alicja Witkowska, która serdecznie powitała wszystkich – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz gości, rodziców i grono pedagogiczne. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierowali zaproszeni goście: arcybiskup Edward Nowak oraz  Wójt Gminy pan Grzegorz Bara. Ważne informacje dotyczące nowego roku szkolnego przekazał Wicedyrektor pan Andrzej Merchwa.
Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Galeria zdjęć

Zdjęcia: Tomasz Źrebiec

Czytany 196 razy